Strona główna

Wnętrze

Wnętrze Venuski pozwala na wygodne mieszkanie 3-4 osobom. Jednak jest 6 miejsc do spania i z powodzeniem można w tyle osób żeglować. Nie jest wtedy wygodnie - największy problem stanowią bagaże, które zwykle w dzień leżą w kabinie dziobowej oraz są wepchnięte do hundkoi, a w nocy lądują na podłodze skutecznie blokując całe przejście. Na szczęście kabina dziobowa ma forluk, którym można wyjść na pokład. Zdecydowanie nie jest to jacht dający warunki hotelowe takie, jak dzisiejsze jachty popularne w czarterze.

W mesie mamy mały kambuz - małą szafkę z miejscem na kuchenkę gazową i/lub zlew oraz - dużą szafę z rurką na wieszaki (ewentualnie półkami). Są 3 koje - dziobowa (2-3 osoby), rozkładana z użyciem stolika koja w mesie (2 osoby) i kundkoja (1 osoba).
Kabina Venuski posiada dość sporo schowków i jaskółek - przy każdej koi w mesie są 2-3 jaskółki oraz półka nad nimi. Dodatkowo jest kilka schowków w ściance zejściówki. Oprócz tego 3 bakisty pod kojami. W dziobie nie ma jaskółek - są tylko półeczki wzdłuż burt, dość pojemne.

W dziale patenty znajduje się opis przebudowy kambuza - na bardziej funkcjonalny.

Zdjęcia wnętrza:


Koja dziobowa Koja dziobowa
Koja w mesie Hundkoja
Mesa Zejściówka


Rysunki schematyczne:

Koje:


Stolik i blat:
Bakisty, jaskółki, schowki i szafki:

- bakisty wewnętrzne
- bakisty zewnętrzne
- jaskółki i półki
- schowki
- szafki kambuzowe
Klub Venuski!
Linki | Kontakt